Pisanie bezbłędnych i stylistycznie poprawnych tekstów

Korekta tekstów coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Publikując teksty, oddając prace pisemne czy nawet dokumenty (jak np. życiorys) poprawna pisownia ma ogromne znaczenie. Korekta językowa skupia się jedynie na sprawdzeniu poprawności pisowni i gramatyki. Treść merytoryczna nie jest w żaden sposób ani sprawdzana, ani poprawiana.

W czasie mówienia wiele błędów pozostaje niezauważonych. Pisemne prace lub dokumenty są bezlitosne i wszystkie błędy stają się widoczne „czarno na białym”. Błędy te mogą pozostawić negatywne wrażenie na czytelniku.

Coraz popularniejszym staje się publikowanie tekstów, zarówno w wersji papierowej jak i w Internecie, w języku obcym. Powody tego są bardzo praktyczne: jeśli ktoś chce zrobić międzynarodową karierę lub, jako, naukowiec, poszerzyć grono odbiorców swoich badań, koniecznym jest wręcz publikowanie w językach obcych (najczęściej w języku angielskim).

Nawet native speakerzy mają często problemy z gramatyką czy z interpunkcją. Zasada „czterech oczu”, czyli sprawdzania tekstów przez 2 osoby, również tutaj znajduje swoje zastosowanie. Opłaca się zasięgnąć opinię drugiej, obiektywnej osoby.

Profesjonalna korekta tekstów

Profesjonalni i wykształceni lektorzy są w stanie dojrzeć najmniejsze błędy, które zwykły czytelnik mógłby pominąć. Korektorzy specjalizują się z dostrzeganiu błędów i niuansów językowych. Nasi korektorzy są native speakerami lub osobami posługującymi się danym językiem na poziomie native speakera i specjalizują się w swojej pracy z danym językiem. Chcą państwo zlecić nam korektę tekstu w danym języku? Prosimy o przesłanie nam następujących informacji:

  • język (np. język francuski)
  • długość tekstu (np. 10 000 słów)

Od tych dwóch czynników zależy ostateczna cena usługi. Po uzyskaniu wymaganych informacji, otrzymają państwo od nas niewiążącą i bezpłatną ofertę wycenę usługi.

Biuro tłumaczeń Profi Transaltion korekta językowa

Cieszymy się na zapytania z państwa strony! Szukają państwo korekty tekstu w języku, którego nie znajdują państwo w naszej ofercie? Prosimy o kontakt! Cały czas pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć dla naszych klientów najlepsze rozwiązanie również w przypadku niestandardowych usług i zapytań.